Με σούπερ Ράπτη έφυγε νικητής από την Κηφισιά ο ΠΑΟΚ

Metrosport Team28 Ιανουαρίου 2023

Νικητής έφυγε ο ΠΑΟΚ την έδρα της Κηφισιάς για τη 12η αγωνιστική της Volley League. Ο Δικέφαλος ανέβηκε στη 2η θέση με  27 βαθμούς, έχοντας ένα ματς περισσότερο από τον Παναθηναϊκό που είναι στους 24 και φιλοξενεί τον Μίλωνα την Κυριακή.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν δύο φορές το προβάδισμα του Δικεφάλου (20-20, 20-22, 22-22) αλλά έκανα πολλά λάθη, τα οποία εκμεταλλεύτηκε ο ΠΑΟΚ και πήρε το πρώτο σετ. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με πιο καθαρά μυαλό στο δεύτερο και προηγήθηκαν με 7-11, η Κηφισιά ισοφάρισε αλλά με τα μπλοκ των Ουόλς, Σκρέντο, την άουτ επίθεση του Οκασάνοβιτς και τις λύσεις του Ράπτη πήραν ξανά το προβάδισμα και έφτασαν στο 21-25. Στο τρίτο σετ οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι. Ο ΠΑΟΚ έτρεξε ένα σερί και έφτασε στο 17-25 και στη νίκη με 0-3.

Τα σετ: 23-25, 21-25, 17-25