Με οδηγό τον Μπεργκ η Σουηδία, 3-1 την Αρμενία

Metrosport Team06 Ιουνίου 2021

Στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας πριν από την έναρξη του Euro 2020, όπου εκεί θα βρει ως πρώτο αντίπαλο την Ισπανία, η Σουηδία επικράτησε 3-1 της Αρμενίας.

Η ομάδα του Άντερσον ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ χάρη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φόρσμπεργκ, ενώ το 2-0 ήρθε στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Φόρσμπεργκ ο Ντάνιελσον με κεφαλιά έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα των Αρμένιων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αρμενία βρήκε την ευκαιρία να μειώσει με τον Μπιτσακτσιάν.

Τα πάντα τελείωσαν στο 85΄ με τον Μπεργκ να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Η σύνθεση της Σουηδίας: Όλσεν, Λούστιγκ (72' Κραφτ), Ντάνιελσον, Λίντελοφ, Μπένγκτσον, Λάρσον (46' Κλάεσον), Έκνταλ (72' Σβάνμπεργκ), Όλσον, Φόρσμπεργκ (85' Σέμα), Κουλουσέφσκι (72' Κουάισον), Ίσακ (72' Μπεργκ)