Με buzzer beater του Κουλούρη ο Ατρόμητος έκανε άλμα παραμονής

Δημήτρης Καλαϊτζής19 Μαρτίου 2022

Με τον Ευθύμη Κουλούρη να σκοράρει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήεων, ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης για την πρώτη αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας.

Νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν χάσει πέναλτι στο 88ο λεπτό με τον Παμλίδη σε μια φάση καθοριστική για την εξέλιξη του αγώνα.

Μ΄ αυτή τη νίκη οι Περιστεριώτες έκαναν άλμα παραμονής, ενώ η «ελαφρά ταξιαρχία» οδεύει προς τη δεύτερη κατηγορία.

Οι συνθέσεις:

AΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης – Κιβρακίδης, Μαυρομμάτης, Χατζηισαΐας (64’ λ. τρ. Στρούγγης), Καστεγιάνο – Χαρίσης (79’ Έρλινγκμαρκ), Σάλομον – Ντένιτς (66’ Ναμπί), Μουνίθ (79’ Σπιριντόνοβιτς)– Άλιμπεκ (66’ Κλωναρίδης), Κουλούρης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κότσαρης – Ντεντάκης, Μπρούνο Άλβες, Ρόγκνε, Ντομίνγκες, Βιτλής (82’ Μπαξεβανίδης) – Κάστρο, Σλίβκα, Τσίμπσαχ (72’ Μαρτίνες) – Ιωαννίδης, Ντάουντα (62΄Παμλίδης)