Με άδεια χέρια επιστρέφει από τον Βόλο ο ΠΑΟΚ Β, σκόραρε για πρώτη φορά ο Μπράντονιτς

Metrosport Team06 Απριλίου 2022

Δεύτερη διαδοχική ήττα μέσα σε λίγες ημέρες υπέστη ο ΠΑΟΚ Β, αυτή τη φορά από τη Νίκη Βόλου, συμπληρώνοντας επτά παιχνίδια μακριά από τα τρίποντα. Η ομάδα του Γκαρσία έχασε με 2-1 από την ομάδα της Μαγνησίας, ενώ είδε δύο γκολ των παικτών του να ακυρώνονται ως οφσάιντ.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις, με τον ΠΑΟΚ Β να απειλεί στο 35' με σέντρα-σουτ του Κουλούρη που κατέληξε στο δοκάρι. Η Νίκη άνοιξε το σκορ στο 43ο λεπτό με τον Βασιλείου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Β ισοφάρισε στο 69' με γκολ του Μπράντονιτς, με τον Βόσνιο εξτρέμ να σκοράρει για πρώτη φορά με τη φανέλα του Δικεφάλου και να βρίσκει δίχτυα γενικά μετά από 15 μήνες. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να ανατρέψει το σκορ, όμως ακυρώθηκαν τα γκολ των Κούτσια (74') και Πανίδη (81') ως οφσάιντ.

Τελικά η Νίκη Βόλου πέτυχε το γκολ της νίκης στο 83ο λεπτό με κεφαλιά του Μιράντα.