Ματσάρα στη Νίκαια χωρίς νικητή (2-2), προβάδισμα παραμονής για τον Ιωνικό

Metrosport Team02 Απριλίου 2022

Ενα χορταστικό παιχνίδι με τέσσερα γκολ διεξήχθη στη Νίκαια μεταξύ Ιωνικού και Βόλου, χωρίς νικητή (2-2). Οι φιλοξενούμενοι ήταν αδιάφοροι βαθμολογικά ενώ και η γηπεδούχος ομάδα αύξησε την διαφορά της από τη Λαμία στους 9 βαθμούς.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Μάντζης νίκησε κατά κράτος την άμυνα του Βόλου και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Ιωνικό.

Στο 52' ο Ελληνας στράικερ με ωραίο αριστερό σουτ «έγραψε» το 2-0.

Στο 65' ο Πάολο Φερνάντες με ένα καταπληκτικό σουτ μείωσε σε 2-1 για τον Βόλο.

Στο 71ο λεπτό ο Φαν Βέερτ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2 για τους φιλοξενούμενους.

Ιωνικός (Δ. Σπανός): Χουτεσιώτης, Βαλεριάνος, Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Άοσμαν (76’ Πλατέλλας), Σάντσες, Κάνιας, Ρομαό, Ντάλσιο (76’ Κιάκος), Λένις (84’ Βαλέντε, 90+3’ Τσιριγώτης), Μάντζης (76‘ Τουράμ).

Βόλος (Κ. Μπράτσος): Κλέιμαν, Γκιουλέν, Άλχο, Φεράρι, Ρομέρο (25’ Ρίνερ), Πουρίτα (54’ Ρεγκατέν), Φερνάντες, Νίνης (54’ Μεταξάς), Μπαριέντος, Μπαρτόλο (78’ Ροσέρο), Φαν Βέερτ.