«Λύγισε» ο ΠΑΟΚ στην Μίκρα, 1-3 από τον Ολυμπιακό

Metrosport Team08 Φεβρουαρίου 2020

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 1-3 στην Μίκρα από τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα της Volley League γυναικών.

Στο πρώτο σετ ο ΠΑΟΚ ξέφυγε στο σκορ με 13-9, αλλά ο Ολυμπιακός απάντησε με ένα σερί 0-4, ενώ ο γηπεδούχος βρέθηκε μπροστά με 23-21 και τελικά κέρδισε με 25-23.

Στο δεύτερο σετ ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός και κέρδισε 25-15, με τον Μάσεκ να βάζει στον αγώνα τις Ηλιοπούλου, Κιόση, χωρίς να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας του.

Στο τρίτο σετ, οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο και ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 24-23 με άουτ της Λαζάρεβιτς, βρέθηκε μπροστά ο Ολυμπιακός 26-25 με την Σκοτ, αλλά ένας άσος της Πολυνοπούλου έκανε το 28-27, για να ακολουθήσει άουτ της Χίπε για το 29-27, με τον Δικέφαλο να μειώνει σε 1-2.

Mάχη στα τέταρτο σετ. Στον 23-20, η Χαντάβα κάρφωσε άουτ και δέχθηκε 2 μπλοκ από την Ζακχαίου για το 23-23, αστόχησε για το 25-26 και η Χίπε τελείωσε το ματς για τον Ολυμπιακό.

Τα σετ: 23-25, 15-25, 29-27, 25-27