LIVESTREAMING: Λάρισα Bread Factory-Άρης

Metrosport Team16 Δεκεμβρίου 2020

Με τον εξ αναβολής αγώνα της Λάρισας Bread Factory κόντρα στον Άρη θα πέσει η αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League.

Οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττες, με τους «κιτρινόμαυρους» να θέλουν πάση θυσία τη νίκη ώστε να πάρουν ψυχολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Παρακολουθείστε σε live εικόνα και ήχο την εκτός έδρας δοκιμασία των «κιτρινόμαυρων»...

Σε μια προσωπική μονομαχία Ρας με Ντραγκίσεβιτς εξελίσσεται μέχρι στιγμής το παιχνίδι. Ο πρώτος έχει σημειώσει 13 πόντους, ο δεύτερος 11 και ο Άρης έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +2 (21-23).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία και κατάφεραν να πάνε στην ανάπαυλα με προβάδισμα πέντε πόντων (47-42).

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο και το προβάδισμα μέχρι το τέλος της τρίτης περιόδου (68-66).