Λίβερπουλ από άλλο πλανήτη!

Δημήτρης Καλαϊτζής19 Δεκεμβρίου 2020

Ποιος είδε τη Λίβερπουλ και δεν φοβήθηκε; Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ παίζοντας καταιγιστικό ποδόσφαιρο, ισοπέδωσε με 7-0 την Κρίσταλ Πάλας εκτός έδρας!

Ο χορός των γκολ άνοιξε μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Μιναμίνο, για να έρθει ο Μανέ στο 36΄ να δώσει αέρα δυο τερμάτων στους πρωταθλητές Αγγλίας.

Τα πάντα τελείωσαν στο 44΄, με τον Φιρμίνο να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Η Λίβερπουλ συνέχισε με το πόδι πατημένο στο γκάζι και στην επανάληψη, πετυχαίνοντας άλλα τέσσερα τέρματα.

Αρχικά, ο Χέντερσον έκανε το 0-4 στο 52΄ και ο Φιρμίνο με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση έγραψε το 0-5 στο 68΄.

Στο 81ο λεπτό ο Σαλάχ έκανε το 0-6 και τρία λεπτά μετά ο Αιγύπτιος σούπερ σταρ των «κόκκινων» διαμόρφωσε το τελικό 0-7!