LIVE: Άρης-Πανσερραϊκός 1-0 (φιλικός αγώνας)

Metrosport Team25 Αυγούστου 2020

Το δεύτερο φιλικό στην προετοιμασία του ενόψει της νέας σεζόν δίνει ο Άρης.

Μετά το «ξεμούδιασμα» κόντρα στην Αγία Μαρίνα, οι «κιτρινόμαυροι» αντιμετωπίζουν τον Πανσερραϊκό (25/8, 18:00) στο ΔΑΚ Σκύδρας.

Το metrosport.gr είναι εκεί θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα:

Η ενδεκάδα του Άρη με σύστημα 4-2-3-1: Κουέστα, Σάκιτς, Δεληζήσης, Ροζ, Γκανέα, Τζέγκο, Σάσα, Φετφατζίδης, Μαντσίνι, Μπρούνο Γκάμα, Μάνος.

Δεν αγωνίζονται ο Ματίγια λόγω του προβλήματος στο ισχίο και ο Ντάτκοβιτς λόγω ενοχλήσεων.

Η ενδεκάδα του Πανσρερραϊκού: Καβουσάκης, Γερολύμος, Καλί, Κασμερίδης, Ζέρης, Ψάλτης, Όμο, Φάμπρι, Πέτρου, Τσιμίκας, Γκούρτσας.

Φίλοι του Άρη στον τοίχο του γηπέδου. Θυμίζουμε ότι το φιλικό διξεάγεται κεκλεισμένων των θυρών λόγω της παδημίας του κορωνοϊού.

Προθέρμανση των δύο ομάδων

Είσοδος των ομάδων

1΄: Ξεκίνησε ο αγώνας. Διαιτητής ο Γιώργος Μελτζανίδης (Ημαθίας), βοηθοί του οι Θανάσης Δέλλιος (Πέλλας), Γιώργος Χριστοδούλου (Ημαθίας)

5': Ο Μάνος δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί λάθος της άμυνας του Πανσερραϊκού.

6: Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

10': Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, χωρίς τέρματα. πρωτοβουλία κινήσεων για τον Άρη

11': Στο έδαφος ο Δεληζήσης μετά από μονομαχία με τον Γκούρτσα. Σηκώθηκε ο αρχηγός του Άρη

15': Γρήγορη αντεπίθεση για τον Άρη αλλά ο διαιτητής καταλόγισε φάουλ στον Μπρούνο Γκάμα

16: Ο Φάμπρι πήγε να σουτάρει από καλή θέση από αριστερά εντός περιοχής αλλά έπιασε αέρα και ο Κουέστα δεν απειλήθηκε

20': Είκοσι λεπτά στη Σκύδρα, το 0-0 παραμένει

25: Δεν έχει φάσεις το ματς, παραμένει το 0-0

27: Ο Κασμερίδης έκοψε μια επικίνδυνη αντεπίθεση του Άρη

29: Σουτ του Σάσα, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Καβουσάκη

35: Κεφαλιά του Φάμπρι, καμία ανησυχία για τον Κουέστα, η μπάλα άουτ

37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ροζ πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι μετά από κόρνερ του Φετφατζίδη αλλά έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

41': Τεράστια τριπλή ευκαρία για τον Άρη, η μεγαλύτερη στο ματς! Ο Φετφατζίδης έκανε την ατομική ενέργεια, σούταρε από το ύψος της περιοχής, ο Καβουσάκης απέκρουσε, στην επαναφορά ο Μάνος έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο δοκάρι και στην δεύτερη επαναφορά πλάσαρε άουτ από πλεονεκτική θέση.

45' Λήξη ημιχρόνου. Άρης και Πανσερραϊκός στο 0-0 αλλά οι «κιτρινόμαυροι» μπορούσαν να έχουν πάρει το προβάδισμα με τις ευκαιρίες του Ροζ και των Φετφατζίδη, Μάνου

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου. Μπαγκαλιάνης και Χατζηπιρπιρίδης στις θέσεις των Δεληζήση και Μάνου για τον Άρη

52': Πολύ δυνατός αέρας στη Σκύδρα

56': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Πέτρου βγήκε τετ-α-τετ με τον Κουέστα που απέκρουσε το δυνατό του σουτ σε κόρνερ. Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους Σερραίους.

65': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ατομική προσπάθεια και πλασέ του Φετφατζίδη από τα δεξιά, η μπάλα στο δοκάρι. Το δεύτερο για τον Άρη στο ματς.

69': Πέναλτι για τον Άρη! Ο Μπρούνο Γκάμα εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα βρήκε στο χέρι παίκτη του Πανσερραϊκού.

70' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Πορτογάλος ευστόχησε στην εκτέλεση και έγραψε το 1-0 για τους «κιτρινόμαυρους»!

71: Μαρμαρίδης και Σενγκέρκης στις θέσεις των Γκάμα και Γκανέα

77' Ευκαιρία για τον Άρη! Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Μαντσίνι, απέκρουσε δύσκολα ο Γουναρίδης.

77! Πολύ σκληρό και αναίτιο μαρκάρισμα του Ψάλτη στον Μαντσίνι και ένταση στο τερέν! Κίτρινη κάρτα για τον ποδοσφαιριστή των «λιονταριών».

83' Έσβησαν οι προβολείς του γηπέδου, συνεχίζεται ο αγώνας

86': Ο διαιτητής Μελτζανίδης μίλησε με τους ανθρώπους του Άρη για το αν θα συνεχιστεί το ματς λόγω της καταρρακτώδους βροχής που πέφτει στη Σκύδρα

89' Μπακούτσης, Μαρτίνες στις θέσεις των Μαντσίνι και Σάκιτς

90' Λήξη αγώνα χωρίς καθυστερήσεις. Ο Άρης νίκησε τον Πανσερραϊκό με 1-0. Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Περισσότερα σε λίγο στο metrosport.gr