Λεβαδειακός: Ξεσπούν δημόσια για τη διαιτησία του Σιδηρόπουλου- «Το βίντεο μιλάει από μόνο του»

Metrosport Team30 Απριλίου 2023

Δεν είναι μόνο το Big-5 που παραπονιέται για τους Έλληνες διαιτητές, αφού και στην «ουρά» του πρωταθλήματος οι ομάδες φωνάζουν για τα ελληνικά σφυρίγματα. Ο Λεβαδειακός  για παράδειγμα ανέβασε βίντεο στο Instagram με φάσεις από τη διαιτησία του Τάσου Σιδηρόπουλου στο ματς με τον Παναιτωλικό.

Ο Παναιτωλικός με εύστοχο πέναλτι του Ζοάο Πέδρο στο φινάλε του ματς με τον Λεβαδειακό για την 5η αγωνιστική των play-outs της Stoiximan Super League ισοφάρισε σε 2-2 και χάρισε κομβικό βαθμό στην ομάδα του.

Στον Λεβαδειακό όμως έχουν έντονα παράπονα από τη διαιτησία του Τάσου Σιδηρόπουλου και με βίντεο που ανέβασαν στο Instagram εξέφρασαν δημόσια τη διαμαρτυρία τους.

Πιο συγκεκριμένα, οι Βοιωτοί έγραψαν στην ανάρτησή τους: «Το βίντεο "μιλάει" από μόνο του...⁣ Εν ψυχρώ κουτουλιά του Δημήτρη Κολοβού στο πρόσωπο του Παναγιώτη Λιάγκα, κι όμως διαιτητής και VAR δεν δίνουν τίποτα!⁣ Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, ο διαιτητής ανακάλυψε δύο επιπλέον για να δοθεί αυτό το "πέναλτι"». ⁣