«Κρύφτηκε» αλά Μπουχαλάκης και σκόραρε στο ντέρμπι ανόδου της FL

Metrosport Team30 Μαΐου 2021

Η κίνηση του Ανδρέα Μπουχαλάκη στο Άρης-Ολυμπιακός βρήκε μιμητή και στο ντέρμπι ανόδου της Football League ανάμεσα σε Ρόδο και Καλλιθέα.

Σε ένα ματς-ροντέο στη Ρόδο, η τοπική ομάδα πήρε σπουδαία νίκη στο "εξάποντο" με την Καλλιθέα για την άνοδο από τον νότιο όμιλο της Football League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ξεκίνημα της επανάληψης, αλλά από το 76' ως το 78' το ματς ήρθε τούμπα.

Στη συνέχεια ήταν η σειρά τους για τη δική τους ανατροπή, με τον Δελαπόρτα σαν... άλλος Μπουχαλάκης να μένει πίσω από τον τερματοφύλακα της Καλλιθέας, που έστρωσε την μπάλα μπροστά του για να δώσει συνέχεια στο ματς, την έκλεψε και ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό η Ρόδος έκανε το 3-2 και πήρε μία σημαντική νίκη.