«Καθάρισε» ξανά με Μπαράλες ο Αστέρας Τρίπολης

Metrosport Team23 Ιανουαρίου 2021

Ο Αστέρας πήρε μία πολύτιμη νίκη στη μάχη που δίνει για την είσοδο στα playoffs επικρατώντας 1-0 της ΑΕΛ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χερόνιμο Μπαράλες για ακόμα μια φορά, χάρη στο τέρμα που πέτυχε στο 60' λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Αστέρας πέρασε και το εμπόδιο της πολύ κακής για ακόμα μια αγωνιστκή ΑΕΛ επικρατώντας με 1-0 στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» για την 18η αγωνιστική της Super League. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν για ακόμα μια φορά ο Χερόνιμο Μπαράλες, ο οποίος σημείωσε και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 60' λεπτό, φτάνοντας τα 10 στο φετινό πρωτάθλημα.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι Αρκάδες φαίνεται να καθιερώνονται στην έκτη θέση, καθώς έφτασαν τους 27 βαθμούς στο + 6 από τον έβδομο Ατρόμητο. Από την άλλη, η ΑΕΛ συνεχίζει να απογοητεύει καθώς με αυτή την ήττα παραμένει στην προτελευταία θέση με οχτώ βαθμούς.