Καθάρισε στο δεύτερο ο Παναιτωλικός, γκολ αλά Ζλάταν ο Καρέλης!

Δημήτρης Καλαϊτζής04 Ιανουαρίου 2023

Τη δεύτερη μόλις νίκη του στην έδρα του και πέμπτη συνολικά στο Πρωτάθλημα πέτυχε ο Παναιτωλικός. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου επιβλήθηκε 2-0 του Ατρόμητου και ανέβηκε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Όσον αφορά την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Αγρίνιο, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος και είχαν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν ειδικά μετά την αποβολή του Γιαννιώτη με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 23΄.

Με την έναρξη της επανάληψης, ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ με απίθανο τακουνάκι του Καρέλη που θύμισε Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς!

Τα πάντα τελείωσαν στο 74ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Χουχούμης με ωραία σκαστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-0.