Καταιγιστικός ο ΠΑΣ πήρε την πρόκριση στο Περιστέρι

Metrosport Team03 Φεβρουαρίου 2021

O ΠΑΣ ήταν καταιγιστικός στο Περιστέρι, και καθάρισε την υπόθεση πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο εναντίον του Ατρόμητου με τελικό σκορ 2-3.

Ένας ΠΑΣ να τον πιείς στο...ποτήρι. Οι Γιαννιώτες, έκαναν ότι ήθελαν στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο, παίρνοντας τελικά την πρόκριση με 2-3 στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος. Ο Ατρόμητος στο δεύτερο μέρος, και με τις αλλαγές του Κάναντι, ανέβασε στροφές, πίεσε τον ΠΑΣ όμως δεν κατάφερε να πάρει τελικά την πρόκριση.

Ο ΠΑΣ, προηγήθηκε με 0-3 χάρη στα τέρματα των Νάουμετς, Μιλιντσέανου και Σάλιακα, ενώ για τον Ατρόμητο μείωσε αρχικά ο Κωτσόπουλος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ ο ίδιος παίκτης που πέρασε και ως αλλάγη από τον Νταμίρ Κάναντι, πέτυχε και το δεύτερο γκολ με κεφαλιά αυτή την φορά για το «Αστέρι».

Να θυμίσουμε, πως το πρώτο παιχνίδι στους «Ζωσιμάδες» είχε λήξει ισόπαλο με 2-2.