Κακός αλλά ζωντανός στην Κύπρο ο Ολυμπιακός

Metrosport Team18 Αυγούστου 2022

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, Απόλλων Λεμεσού και Ολυμπιακός έμειναν στο 1-1 και οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν ζωντανοί για την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Η πρώτη καλή φάση ήταν για τους Κύπριους, με τον Πίττα να σκοράρει αλλά το γκολ να ακυρώνεται για οφσάιντ.

Στο 17' ο Κούντε έπιασε μια οβίδα εκτός περιοχής, ωστόσο η προσπάθειά του σταμάτησε στο δοκάρι του Απόλλωνα.

Στη συνέχεια ο Απόλλωνας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με τον Γιάνγκα να πλασάρει εύστοχα τον Βάτσλικ στο 18ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός απάντησε στο 29' με ωραία ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελ Αραμπί έχασε κάποιες ευκαιρίες, με τον Ολυμπιακό να μην καταφέρνει να σκοράρει για δεύτερη φορά.