Ηττα σοκ για την ΑΕ Ευόσμου

Metrosport Team09 Μαΐου 2021

Η Α.Ε. Ευόσμου ηττήθηκε από την Αναγέννηση Θαλασσιάς με 0-1 αν και ήταν αισθητά καλύτερη από τους φιλοξενούμενους και παρά τις αρκετές ευκαιρίες που είχε η αστοχία ήταν αυτό που της στέρησε τους βαθμούς.

Στο όγδοο μόλις λεπτό ο Μπονέρης με ένα δυνατό σουτ  έστειλε την μπάλα αουτ.

Τα απρόοπτα δεν έλειψαν από το παιχνίδι αφού στο 41ο λεπτό ο Μπονέρης τραυματίστηκε και πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.

Στο 45ο λεπτό αρχικά ο Κιλιντάρης σουτάρει από την μικρή περιοχή με τον τερματοφύλακα να αποκρούει και τον Λάμι να στέλνει την μπάλα στα χέρια του Δανδανόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε. Ευόσμου μπήκε αρκετά δυναμικά με μία κεφαλιά του Καρανδρέα που πέρασε αουτ.

Στο 63ο λεπτό σε μία ανύποπτη χρονικά στιγμή και σε μία φάση που αιφνιδίασε την άμυνα της ομάδας του Ευόσμου ο Γκίκας έκανε το 0-1 και μετέτρεψε το παιχνίδι σε ντέρμπι.

Στο 73ο λεπτό ο Κιλιντάρης έφτασε πολύ κοντά στο γκολ με σουτ από κοντά με τον τερματοφύλακα της Θαλασσιάς να λέει και πάλι «όχι».

Όλοι οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Κορμαρή «έψαχναν» το γκολ μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού χωρίς όμως αποτέλεσμα αφού η Α.Ε. Ευόσμου δεν μπόρεσε να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Α.Ε.Ευόσμου:Μπαϊμάκης, Παχιός, Πολιανίδης,Μακρόπουλος, Κύρκου, Κουλάκου, Ντόκου, Βουτσάς, Κιλιντάρης, Καρανδρέας

Έπαιξαν επίσης: Λάμι, Καπαγιαννίδης, Παπακωνστανίνου, Παπαοικονόμου.

Αναγέννηση Θαλασσιάς:Δανδανόπουλος, Τεφηκόγλου, Καλαϊτζής, Κουτίνης, Γκριγκοριάν, Μπίλιας, Τουργαϊδης, Εφέντη, Ορφανίδης, Καζάκης, Εφεντόπουλος.