Ηττα με ανατροπή του Αγροτικού Αστέρα από την Παναχαϊκή και έπεσε από την κορυφή

Πέτρος Χαριζακλής28 Μαΐου 2022

Την πρώτη του ήττα υπέστη ο Αγροτικός Αστέρας στο μίνι πρωτάθλημα ανόδου για τη Σούπερ Λιγκ 2. Η ομάδα του Ευόσμου έχασε με 2-3 από την Παναχαϊκή και όχι απλά έχασε το αήττητο αλλά έπεσε και από την κορυφή της βαθμολογίας, στην οποία ανέβασε η πατρινή ομάδα.

Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Νικολαΐδης στο 4ο λεπτό, όμως ο Κέρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 27' έφερε το ματς στα ίσια. Ο ίδιος παίκτης στο 73' με πέναλτι έκανε την ανατροπή για τους Πατρινούς, με τον Μπουρλάκη πέντε λεπτά αργότερα να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε ο Αγροτικός Αστέρας ήταν να μειώσει στο 94' με τον Πορτοκαλά.