Ήττα για την Εθνική Κ18 από την Τουρκία στην πρεμιέρα των Μεσογειακών Αγώνων

Metrosport Team26 Ιουνίου 2022

Η Εθνική Ελλάδας Κ18 δεν ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις τις στους Μεσογειακούς Αγώνες που διεξάγονται στο Οράν της Αλγερίας, γνωρίζοντας στην πρεμιέρα την ήττα από την Τουρκία με 2-1.

Οι Τούρκοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 39ο λεπτό με τον Γιλμάζ, ενώ πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου διπλασίασαν τα τέρματά τους (45+1') με τον Μπισέρ.

Η "γαλανόλευκη" το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 81ο λεπτό με τον Βολάκη.

Οι επόμενες υποχρεώσεις της Εθνικής Ελλάδας Κ18 είναι με Ιταλία (28/6) και με την Πορτογαλία (30/6).

Η ενδεκάδα και οι αλλαγές της Εθνικής απέναντι στην Τουρκία: Μπότης, Κωττάς (62' Τσίκος), Κεραμίτσης, Χρήστου (79' Συμεωνίδης), Κούτσιας (62' Γκολφίνος), Γεωργιάδης, Προδρομίτης, Σμυρλής (79' Βολάκης), Γκιτέρσος, Ταξιάρχης, Σπυράκος (46' Κυριόπουλος).