Η Ξάνθη υπέταξε τον Εργοτέλη

Στέφανος Αβραμίδης27 Μαρτίου 2021

Μια πολύ μεγάλης βαθμολογίκης σημασίας νίκη πήρε η Ξάνθη κόντρα στον Εργοτέλη με 1-0 για τη 17η αγωνιστική της Super League 2.

Με το τρίποντο αυτό, η ομάδα της Θράκης προσπέρασε τους Κρητικούς στη βαθμολογία και παρέμεινε στο κυνήγι του Ιωνικού και του Λεβαδειακού.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Μικελτάτζε στο 67ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή. Ο σκόρερ απόβλήθηκε στις καθυστερήσεις.

«Τυφώνας» στη Ρόδο ο Λεβαδειακός

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε τον εκτός έδρας αγώνα με τον Διαγόρα στη Ρόδο ο Λεβαδειακός.

Το σύνολο του Τζουζέπε Σανίνο διέλυσε τους Ροδίτες με 0-4 και έπιασε στην πρώτη θέση τον Ιωνικό με ματς περισσότερο.

Ολα τα γκολ των Βοιωτών σημειώθηκαν μετά το 73ο λεπτό. Σκόρερ ο Κωστή στο 73' και στο 83', ο Πολέτο στο 89' και ο Θεοχάρης στο 95'.