Η Βέροια «ξέρανε» τη Νίκη Βόλου στο 95'!

Metrosport Team13 Νοεμβρίου 2021

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2 ήταν έτοιμη να πετύχει η Νίκη Βόλου, υπολόγιζε όμως χωρίς τον ξενοδόχο. Η ομάδα της Ημαθίας απέσπασε 2-2 στο «Πανθεσσαλικό» και παρέμεινε αήττητη ενώ η ομάδα του Βόλου δεν κατάφερε να κάνει σεφτέ στις νίκες.

Το σκορ άνοιξε για την «Βασίλισσα» ο Πέτρος Γιακουμάκης στο 30ο λεπτό, με τον Τζοβάρα να ισοφαρίζει επτά λεπτά αργότερα.

To δεύτερο γκολ της Νίκης πέτυχε για τη Νίκη ο Σταύρος Τσουκαλάς στο 81ο λεπτό. Η Βέροια όμως είχε απάντησε στο 95ο λεπτό, με τον Πασά να πετυχαίνει το 2-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Γρομητσάρης, Αλιατίδης, Τζιώρας, Γκαρσία (82’ Μέτσε), Τσουκαλάς, Ροχάνο (90+1’ Μπόσιο)

ΒΕΡΟΙΑ (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου (84’ Ντίνας), Ράμος (60’ Μπλέτσας), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (70’ Περδίκης), Πασάς, Μούργος (60’ Πόζογλου)