Η πρώτη αντίδραση Παράσχου για την ήττα του Απόλλωνα

Metrosport Team17 Οκτωβρίου 2020

Ευχαριστημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του παρά την ήττα από τον Άρη εμφανίστηκε ο Γιώργος Παράσχος.

Ο προπονητής του Απόλλωνα Σμύρνης υποστήριξε ότι η ποιότητα των μεσοεπιθετικών των «κιτρινόμαυρων» ήταν το στοιχείο που έκρινε τον αγώνα.

Αναλυτικά ο Γιώργος Παράσχος δήλωσε:

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Ο Άρης είχε ένα πολύ καλό πρώτο 25λεπτο, δεν μπορούσαμε να ακολουθήσουμε την κίνηση του. Μετά ισορροπήσαμε το παιχνίδι και είχαμε ένα δεύτερο ημίχρονο που μπορούμε να πούμε ότι μας ανήκε ολοκληρωτικά.

Δημιουργήσαμε φάσεις, βάλαμε γκολ αλλά ακυρώθηκε. Μακάρι να συνεχίσουν τα παιδιά έτσι και στα επόμενα παιχνίδια

Ο Άρης έχει πολύ ποιοτικούς μεσοεπιθετικούς που δύσκολα βρίσκεις ακόμη και σε μεγάλες ομάδες. Με 2-3 ενέργειες αλλάζουν τη ροή του αγώνα και ο Άρης το εκμεταλλεύεται αυτό με τον καλύτερο τρόπο».

Για τη συνέχεια: «Θα πάρουν ρυθμό τα παιδιά αλλά υπάρχει και αρκετή κούραση. Δίνουμε πέντε παιχνίδια σε 15 μέρες, υπάρχει προβληματισμός για το κατά πόσο θα μπορέσουμε να αντέξουμε. Όλα είναι τα παιχνίδια είναι δύσκολα στη μεγάλη κατηγορία, με τρομερά αποτελέσματα. Αν αντέξουμε αυτόν τον «Γολγοθά», θα είμαι πιο αισιόδοξος».