Η Νιουκάστλ πέρασε από το «Ολντ Τράφορντ» και απέκλεισε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από το Λιγκ Καπ

Πέτρος Χαριζακλής02 Νοεμβρίου 2023

Μια σπουδαία πρόκριση στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ πανηγύρισε η Νιουκάστλ που κέρδισε με 3-0 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολτντ Τράφορντ» και πέταξε την κάτοχο του θεσμού εκτός συνέχειας.

Στο 29ο λεπτό ο Λιβραμέντο έκανε τρομερή κούρσα και μοίρασε στον Αλμιρόν που με προβολή άνοιξε το σκορ για τη Νιουκάστλ.

Επτά λεπτά αργότερα ο Χολ με αριστερό μονοκόμματο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του σφραγίζοντας τη νίκη των «καρακαξών».

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 60ό λεπτό ο Γουίλοκ που έκανε περίπατο προς την περιοχή των «κόκκινων διαβόλων», έπιασε το σουτ στο όριο της περιοχής και «έγραψε» το 0-3.