Γλίτωσε στις καθυστερήσεις η Μίλαν, σαρωτική η Αταλάντα

Δημήτρης Καλαϊτζής03 Μαρτίου 2021

Η Μίλαν για μεγάλη διάρκεια του ματς φλέρταρε με την ήττα από την Ουντινέζε, όμως την γλίτωσε χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κεσιέ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Αταλάντα πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση ισοπέδωσε με 5-1 την Κροτόνε και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Μετά από δυο ανεπιτυχή αποτελέσματα, η Ρόμα επέστρεψε στις νίκες, καθώς έφυγε με το διπλό από την έδρα της Φιορεντίνα (1-2).

Η Βερόνα μετά τον βαθμό που απέσπασε απέναντι στην Γιουβέντους, πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Μπενεβέντο, νικώντας την με 3-0.

Μία σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία πέτυχε η Κάλιαρι, η οποία επικράτησε 1-0 της Μπολόνια.

Το ντέρμπι της Γένοβας δεν ανέδειξε νικητή, καθώς Τζένοα και Σαμπντόρια αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.