Γκέλα με το...καλημέρα ο Ηρακλής

Δημήτρης Καλαϊτζής06 Νοεμβρίου 2022

Γκέλα με το...καλημέρα ο Ηρακλής. Ο Γηραιός ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Αλμωπό Αριδαίας στο Καυτανζόγλειο στην πρεμιέρα της Super League 2.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Πέττα στο 26΄.

Οι γηπεδούχοι έψαξαν για την ισοφάριση και η πίεση τους απέδωσε καρπούς στο 86΄, με τον Τότσκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ύστερα από εξαιρετική σέντρα του Βιτλή. Και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ηρακλής έχασε τεράστια ευκαιρία για να φέρει τούμπα το ματς, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τόμας, ο Άλεξιτς έπιασε την κεφαλιά, όμως οι αμυντικοί του Αλμωπού απομάκρυναν την μπάλα πριν αυτή περάσει την γραμμή και καταλήξει στα δίχτυα.

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Βελλίδης, Πανάγου, Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Δόρης (60΄ Κουντουριώτης), Πατράλης, Τότσκα, Άλεξιτς, Τόμας, Μανουσάκης (77΄ Σίλβα).

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Παρασκευάς, Σέχου, Τσιμπούκας, Μανωλάκης, Κολλαράς, Έππας, Κέρθι, Γιουκούδης, Παπαδόπουλος, Πέττας.