Γιαμουρίδης: Δεν κρίθηκε τίποτε, Πανίδης: Συνεχίζουμε με σκληρή δουλειά

Metrosport Team20 Μαρτίου 2023

Στο πλαίσιο των πλέι άουτ της Α1 ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου νίκησε τον Μαραθώνα με 2-0.

Ο προπονητής του Κεραυνού Ιερόθεος Γιαμουρίδης τόνισε: «Στο πρώτο ήμασταν καλοί και προηγηθήκαμε από καλή συνεργασία των παιδιών.

Στο δεύτερο διαχειριστήκαμε το παιχνίδι και με το δεύτερο γκολ κλειδώσαμε το παιχνίδι. Μου άρεσε ο Μαραθώνας. Ακόμη τίποτε δεν έχει κριθεί».

Ο προπονητής του Μαραθώνα Γιώργος Πανίδης μετά τον αγώνα είπε: «Εγινε ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο καλές ομάδες που κρίθηκε στη λεπτομέρεια σε ατομικά λάθη και σε δυο στιγμές του παιχνιδιού όπου δείξαμε αδράνεια και δεχτήκαμε δύο φθηνά γκολ.

Αντιμετωπίσαμε μια δουλεμένη ομάδα και σταθήκαμε αρκετά καλά στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας την κατοχή της μπάλας χωρίς να φτάσουμε σε κάποιο γκολ.

Συνεχίζουμε με σκληρή δουλειά στο γήπεδο να διορθώσουμε τα λάθη μας και να βελτιώσουμε την αποτελεσματικότητα μας.

Καλή συνέχεια στην ομάδα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου».