Για τον ΠΑΟΚ τα ματς αρχίζουν στο 80'

Γιώργος Πετρίδης25 Νοεμβρίου 2020

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση και για τον ΠΑΟΚ των οχτώ αγώνων Πρωταθλήματος μόνο συμπτωματικό δεν μπορεί να θεωρηθεί ότι σκόραρε στις καθυστερήσεις του αγώνα της Κυριακής με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Το γκολ του Ομάρ Ελ Καντουρί στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε συνέχεια σε μία αλυσίδα τερμάτων που γίνεται ολοένα και μεγαλύτερη! Εκείνα των γκολ του ΠΑΟΚ που έρχονται μετά το 80'. Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Δικέφαλος μετράει 14 γκολ στα οχτώ παιχνίδια που έδωσε και τα μισά από αυτά ήρθαν μετά το 80ό λεπτό. Έχει δηλαδή επτά και κατάφερε ήδη να ξεπεράσει την αντίστοιχη επίδοση των 26 αγώνων της περσινής κανονικής περιόδου όταν είχε έξι!

Πιο συγκεκριμένα είχε σκοράρει τρεις φορές από το 81' ως το 90' και τέσσερις φορές στις καθυστερήσεις...

Δύο φορές στο 3-0 επί του ΟΦΗ με τον Σφιντέρσκι στο 89' και στο 90+2'.

Στο 1-1 με την ΑΕΚ με τον Τόμας Μουργκ στο 89'.

Δύο φορές στο 3-1 επί του Παναιτωλικού με τον Νίκα Νινούα στο 88' και τον Αντόνιο Τσόλακ στο 90+5'.

Στο 3-1 επί του Απόλλωνα Σμύρνης με το πέναλτι του Ντόουγκλας Αουγκούστο στο 90+7'.

Με τον Ομάρ Ελ Καντουρί στο 90+1' απέναντι στον ΠΑΣ.