«Για να πάρεις το Κύπελλο, πρέπει να τους κερδίσεις όλους»

Metrosport Team06 Απριλίου 2021

Στο Metropolis 95,5 και την εκπομπή «Τρίτο Ημίχρονο» φιλοξενήθηκε ο Γιάννης Γιαννάκης (υπεύθυνος του τμήματος βόλεϊ του Άρη) και αναφέρθηκε στην πρόκριση των «κιτρινόμαυρων».

«Μετά από δυο σκληρά παιχνίδια, καταφέραμε να πάρουμε την πρόκριση. Παρότι χάσαμε 3-1 σετ στο πρώτο ματς, παρότι στον επαναληπτικό βρεθήκαμε με την πλάτη στον τοίχο, με μια απίθανη ανατροπή καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη με 3-1, να πάμε τον αγώνα στο χρυσό σετ και εκεί να τσεκάρουμε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Ήταν το πιο δυνατό ζευγάρι. Η τύχη ήταν με το μέρος μας και είμαστε χαρούμενοι που είμαστε άνευ αγώνος στα ημιτελικά. Περιμένουμε τον επόμενο αντίπαλό μας. Εμείς είχαμε προτείνει λόγω της πανδημίας να γίνει έστω το Κύπελλο και παρότι το σύστημα που επιλέχθηκε από την Ομοσπονδία δεν μας βρήκε σύμφωνους. Είμαστε δικαιωμένοι που έγινε έστω και με αυτό τον τρόπο το Κύπελλο, αλλά και το γεγονός ότι πήραμε το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Για να πάρεις το Κύπελλο, πρέπει να τους κερδίσεις όλους, δεν κοιτάς ποιος θα είναι ο επόμενος αντίπαλος».