Φιλική τριάρα του ΠΑΣ Γιάννινα επί της Βέροιας

Δημήτρης Καλαϊτζής22 Σεπτεμβρίου 2022

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 3-1 της Βέροιας σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στους ''Ζωσιμάδες''.

Η ομάδα του Θανάση Στάικου προηγήθηκε με τον Σταματελόπουλο στο 13', σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε και το πρώτο ημίχρονο.

Η Βέροια με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης ισοφάρισε σε 1-1 με τον Φασίδη.

Μετά το 80΄ οι Ηπειρώτες ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν να σκοράρουν δύο φορές. Η αρχή έγινε στο 83΄ με ωραίο σουτ του Ροσέρο για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Τζίμας στις καθυστερήσεις.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Πριόρ, Σόρια, Παντελάκης, Καραχάλιος, Μορέιρα, Ποζνάνσκι, Παμλίδης, Ριένστρα, Μπακαδήμας, Λιάσος, Σταματελόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Αθανασίου, Μπαλάν, Πήλιος, Φοφανά, Μπαγκαλιάνης, Τζίμας, Ροσέρο, Κύρκος, Τσιρης, Αλ. Πήλιος, Ν. Λώλης.

ΒΕΡΟΙΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Παπαδόπουλος (59' Βενετικίδης), Ντουμάνης (70' Μουχάλης), Παπαχρήστος, Στίκας (59' Περδίκης), Μαραγκός, Μασούρας (46' Κατσούκης), Μπλέτσας (79' Γιαγτζίδης), Μπουκουβάλας (64' Μπουόλι), Φασίδης (64' Δεμηρτζόγλου), Ορφανίδης (65' Ισαακίδης), Ιωάννου (59' Χαϊκάλης).