Φιλική ήττα για Μακεδονικό από ΠΑΟΚ Β

Δημήτρης Καλαϊτζής18 Φεβρουαρίου 2023

Ο Μακεδονικός υπέστη φιλική συντριβή από τον ΠΑΟΚ Β΄ (1-4) σε παιχνίδι που διεξήχθη σε τρεις περιόδους των 40 λεπτών.

Όσον αφορά την εξέλιξη της αναμέτρησης, ο Μακεδονικός απείλησε με δύο μακρινά σουτ του Σιατραβάνη, ενώ η μεγάλη ευκαιρία χάθηκε από τον Λισγάρα, ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Ταλιχμανίδη. Το γκολ, όμως, ήρθε από τον ΠΑΟΚ Β΄ στο 17ο λεπτό, με τον Δαρέλα να πετυχαίνει ένα εκπληκτικό τέρμα, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 71′ ο ΠΑΟΚ Β΄ βρήκε και δεύτερο τέρμα, με τον Σπυρίδη να εκτελεί με το αριστερό και να γράφει το 2-0.  Στην τρίτη και τελευταία περίοδο του αγώνα, οι πράσινοι βρήκαν δίχτυα με τον Κραγιόπουλο (το πρώτο του ανεπίσημο με τη φανέλα του Μακεδονικού). Στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, ο ΠΑΟΚ Β πέτυχε και τέταρτο τέρμα, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Σπυρίδη, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Η σύνθεση του Μακεδονικού: Γουναρίδης (60′ Δημητριάδης), Μπρατσιάνη (60′ Χασάνογλου), Λισγάρας (60′ Γιαννούσης), Σαραγιώτης (60′ Μπάγκλα), Τσουκάνης (60′ Ζαννάκης), Παναγιωτούδης (60′ Γκέντσογλου), Λεωνιδόπουλος (60′ Κουτεντάκης), Ζαφειράκης (60′ Ντόια), Τσιλιγγίρης (60′ Κραγιόπουλος), Σιατραβάνης (60′ Γαρύφαλλος), Σιμόνι (40′ Σαραντίδης, 80′ Λιούμης)

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης, Σελιμάι, Παναγιώτου, Κωττάς, Κιτσάκης, Ουεντραόγκο, Νινούα, Δαρέλας, Βασιλειάδης, Χατζηστραβός, Γκορντεζιάνι

Έπαιξαν και οι:  Τσιόπτσης, Τσοπούρογλου, Γαξής, Μορικέλι,Τασιούρας, Σαλαμούρας, Γρόσδης, Μελετίδης, Σπυρίδης, Μπράντονιτς, Πανίδης