Χαλαρά την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός, απίστευτο ματς στο ΟΑΚΑ

Metrosport Team19 Ιουλίου 2020

Χωρίς να συναντήσει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-0 την ΑΕΚ και τελείωσε νικηφόρα το πρωτάθλημα. Βαλμπουενά, Ρατζέλοβιτς και Καμαρά ήταν οι σκόρερ για την ομάδα του Μαρτίνς που περιμένει τον τελικό Κυπέλλου Ελλάδας και το παιχνίδι με την Γουλβς για το Γιουρόπα Λιγκ.

Στο ΟΑΚΑ, είχαμε ματσάρα στο πρώτο ημίχρονο κυρίως, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει μια νίκη με 3-2 επί του ΟΦΗ και τους Κρητικούς να ολοκληρώνουν τα πλέι οφ χωρίς τρίποντο. O Mπεκ άνπιξε το σκορ στο 27' ισοφάρισε ο ΟΦΗ με τον Φιγκεϊρέδο στο 29', οι γηπεδούχοι εκαναν το 2-1 με τον Μακέντα στο 36' όμως ισοφαρίστηκαν δύο λεπτά αργότερα με τον Βαζ. Ο Χατηγιοβάνης πέτυχε το 3-2 στο 42΄ολοκληρώνοντας το εκπληκτικό χορό των γκολ. Το εντυπσιακό πάντως είναι ότι στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ξενόπουλος απέκρουσε πέναλτι του Φιγκεϊρέδο, κρατώντας το τρίποντο για την ομάδα του.