Επτάψυχη η Καβάλα, ισοφάρισε από 2-0 τον Ολυμπιακό Β'!

Metrosport Team15 Ιανουαρίου 2022

Πολύ σκληρή για να πεθάνει αποδείχθηκε η Καβάλα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League 2, καθώς κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία από τον Ολυμπιακό Β' παρότι έχανε με 2-0.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι πριν την σημερινή (15/1) αναμέτρηση η Καβάλα μετρούσε μία ισοπαλία και επτά ήττες σε οκτώ αγώνες και 0-45 τέρματα. Από την άλλη, οι ερυθρόλευκοι για έβδομο παιχνίδι παρέμειναν μακριά από τις επιτυχίες καθώς προέρχονταν από δύο σερί ήττες από Θεσπρωτό (2-1) και Αναγέννηση Καρδίτσας (1-0) και τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες: με Απόλλωνα Πόντου (0-0, 18/12), Βέροια (1-1, 15/12), Ηρακλή (0-0, 12/12), Τρίκαλα (0-0, 8/12).

Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν στο 5ο λεπτό με τον Κωστή, στο 40ό λεπτό ο Ξενιτίδης σημείωσε το 2-0 ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, λίγο μετά το χαμένο πέναλτι του Μπά, ο νεοαποκτηθείς Σέρβος Μπόγκταν Σταμένκοβιτς με δύο γκολ σε δύο λεπτά (56', 58') διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Χριστοφιλόπουλος (69′ Μαυρουδής), Κεραμίδας, Νίκολιτς, Μαρίνος (46′ Μπα), Βοΐλης, Ντόι, Κωστή, Πινακάς (46′ Λιάτσος).

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς, Πανουργιάς (46′ Μουσία), Αρμάλας, Σαμπανίδης (46′ Σαμπανίδης), Θωμαΐδης, Στίκας, Γροσδάνης (80′ Οκάν), Έμπερτ (80′ Κοέν), Σταμένκοβιτς.