ΕΠΣ Μακεδονίας: Φιλικά τεστ (3/9)

Metrosport Team03 Σεπτεμβρίου 2022

Θετικές εντυπώσεις, παρά την ήττα που γνώρισε με σκορ 2-1, από τον Μακεδονικό Γέφυρας, άφησε στο πρώτο της φιλικό η Δόξα Αδένδρου, με τον 15χρονο Σοφ. Λημνιό να πετυχαίνει το γκολ της ισοφάρισης.
Ο προπονητής της Δόξας κ. Σάκης Κουτρογιάννης χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές: Μπένας, Στογιαννάρης, Φραντζούλης, Μηράζης, Αγγελάρας, Κωστούδης, Χ"Παναγιωτίδης, Λημνιός, Βογιατζής, Γ. Μανίκος και Ρονάλντο. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κ. Μανίκος, Άλιου, Πετράς, Καραγκιαούρης, Δαμιανός, Καμπούτας, Μπεκίρι, Μπελεφάντης και Καρκέλας. Στην φωτογραφία διακρίνονται από αριστερά, πάνω σειρά. Κώστας Αγγελάρας, Δημήτρης Κωστούδης, Βασίλης Μηράζης, Σοφοκλής Λημνιός, Νίκος Μπένας και Κωνσταντίνος Στογιαννάρης. Κάτω σειρά: Ρονάλντο Ρούνγκο, Σάββας Χατζηπαναγιωτίδης, Θανάσης Φραντζούλης, Γιώργος Μανίκος και Ανάστασης Βογιατζής. *Την Τετάρτη στις 6:15 το απόγευμα, στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι, η Δόξα θα υποδεχθεί, στο Δημοτικό Γήπεδο Άδενδρου "Διαμαντής Μασούτης" την δεύτερη ομάδα του Καμπανιακού

Πολύ θετικές εντυπώσεις άφησαν οι Ακρίτες Συκεών στο εκτός έδρας δυνατό φιλικό με τη Μηχανιώνα, παρά την ήττα με 2-1. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Γιώργου Ματακίδη, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, με τον κοουτς Ταληχμανίδη να βγάζει ασφαλή συμπεράσματα για την κατάσταση των παικτών του
Δόξα Πενταλόφου-Ελευθεριακός 1-0
Δεύτερο φιλικό για την ομάδα της Δάφνης Ακροποτάμου μέσα στην έδρα του ΠΑΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ. Νίκη με 1-2 σε ένα παιχνίδι με αρκετά καλή παρουσία των ποδοσφαιριστών (ανάλογος της χρονικής στιγμής της προετοιμασίας). Επόμενο φιλικό την Τετάρτη στον Ακροπόταμο με αντίπαλο τον Ατρόμητο Παλιού Αγιονερίου.
Ολοκληρώθηκε η περίοδος προετοιμασίας του Φοίνικα Πολίχνης μετά και τον τελευταίο φιλικό αγώνα με αντίπαλο την Α.Ε. Καλλιθέας - Παναγίας Φανερωμένης με σκορ 2-1. Τα γκολ για τον Φοίνικα πέτυχε ο Σάββας Καμενίδης

Νίκη για την ομάδα της Δόξας Περιβολακίου με σκορ 1-2 στο φιλικό αγώνα κόντρα στο Γ.Σ. Ηλιούπολης. Η Δόξα προηγήθηκε στο σκορ, ισοφαρίστηκε στο 2ο ημίχρονο, αλλά άμεσα απάντησε διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.