Επιστροφή στο Κλίβελαντ με 46αρα ο Τζέιμς, τρομερός Μπράουν στο Σικάγο

Στέφανος Αβραμίδης26 Ιανουαρίου 2021

Έννεα αγώνες περιλάμβανε το «μενού» της Δευτέρας (25/1) στο ΝΒΑ.

Οι Λέικερς πέρασαν νικηφόρα από το Κλίβελαντ κόντρα στους Καβαλίερς με 108-115. Ο ΛεΜπρον Τζέιμς πλήγωσε την πρώην ομάδα του με 46 πόντους.

Μάλιστα, οι 21 εξ αυτών ήταν στην 4η περίοδο και αφού ένας φίλος των Καβς χλεύασε τον «Βασιλιά» για ένα άστοχο σουτ στην εκπνοή της τρίτης περιόδου.

Μεγάλη εμφάνιση και από τον Τζέιλεν Μπράουν στο διπλό (104-119) των Σέλτικς στο Σικάγο. Ο Αμερικανός φόργουορντ σημείωσε 33 πόντους σε λιγότερο από 20 λεπτά συμμετοχής κόντρα στους Μπουλς.

Ο Κάρι (36 π.) ηγήθηκε των Ουόριορς στη νίκη (130-108) επί των Τίμπεργουλβς ενώ ο Γιόκιτς ήταν ο νικητής στη μονομαχία με τον Ντόντσιτς

Στα άλλα ματς, οι Πέισερς επικράτησαν των Ράπτορς (129-114), οι Νετς των Χιτ (98-85), οι Πίστονς των Σίξερς (119-104) που έπαιξαν χωρίς τον Εμπίντ, οι Μάτζικ των Χόρνετς (117-108), και οι Θάντερ των Μπλέιζερς στο Πόρτλαντ (122-115).