Επιστροφή στις νίκες για τον Αστέρα Τρίπολης

Δημήτρης Καλαϊτζής23 Ιανουαρίου 2020

Ο Αστέρας επανήλθε στο δρόμο των επιτυχιών, καθώς επικράτησε 2-0 του Πανιωνίου στην Τρίπολη, χάρις τα τέρματα των Μπαράλες-που αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις-και Ιγκλέσιας για την 20η αγωνιστική της Super League 1.

Οι Αρκάδες αφού προειδοποίησαν τους «κυανέρυθρους» με τον Κρέσπι στο 28’, οκτώ λεπτά μετά πήραν κεφάλι στο σκορ, χάρις την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαράλες.

Στο 42΄ ο Πανιώνιος ισοφάρισε σε 1-1 με τον Αραμπούλι, όμως το τέρμα του ακυρώθηκε ελέω VAR.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ριέρα, ο Ιγκλέσιας με κεφαλιά νίκησε τον Κότνικ για το 2-0 στο 52΄.

Το μόνο που άλλαξε στα επόμενα λεπτά, ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες, καθώς ο Μπαράλες αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μ. Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κότσιρας, Ματρικάρντι, Πασαλίδης, Τασουλής, Μ. Φερνάντεθ, Ιγκλέσιας (66’ Βαλιέντε), Μουνάφο, Σίτο (18’ λ.τρ. Ριέρα), Κρεσπί (78’ Λ. Φερνάντεθ), Μπαράλες.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ν. Παπαβασιλείου): Κότνικ, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Παπαγεωργίου (80’ Δούμτσιος), Μασούρας, Κιάκος (46’ Σαραμαντάς), Κόρμπος, Μιλόγεβιτς (46’ Παπανικολάου), Εμμανουηλίδης, Αραμπούλι.