Έσπασαν καρδιές στο «Ολντ Τράφορντ»! Η Έβερτον «έκλεψε» τον πόντο από τη Γιουνάιτεντ!

Δημήτρης Καλαϊτζής06 Φεβρουαρίου 2021

Πολύ σκληρή για να πεθάνει η Έβερτον! Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 στο ημίχρονο, κατάφερε να φύγει με έναν τεράστιο βαθμό από την έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (3-3), ισοφαρίζοντας μάλιστα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με την κεφαλιά του Καβάνι στο 24΄. Και λίγο πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, ο Μπρούνο Φερνάντες πέτυχε ένα αριστουργηματικό τέρμα και έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην Γιουνάιτεντ.

Με τον χειρότερο τρόπο άρχισε το δεύτερο ημίχρονο για τη Μάντσεστερ, καθώς η Έβερτον σε διάστημα τριών λεπτών έφερε το ματς στα ίσα χάρη στα τέρματα των Ντουκουρέ (49΄) και Χάμες Ροντρίγκεζ (52΄).

Το συγκρότημα του Σόλσκιερ ανέκτησε το προβάδισμά της με τον ΜακΤόμινεϊ (70΄), αλλά η Έβερτον δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με γκολ του Λιούιν στην τελευταία φάση του αγώνα άφησε στα κρύα του λουτρού τους «κόκκινους διαβόλους».