ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΣ Μπενζεμά άλωσε το Λονδίνο και στέλνει τη Ρεάλ στα ημιτελικά!

Metrosport Team06 Απριλίου 2022

Με έναν Καρίμ Μπενζεμά να βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα, η Ρεάλ Μαδρίτης άλωσε το «Στάμφορντ Μπριτζ» κερδίζοντας με 3-1 την Τσέλσι και έκανε αποφασιστικό βήμα για να περάσει στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Γάλλος στράικερ της «βασίλισσας» πέτυχε χατ-τρικ μέσα σε 46 λεπτά, η Τσέλσι μείωσε μεταξύ του πρώτου και του δεύτερου γκολ αλλά με τόσα κενά στην άμυνα δεν έχει ελπίδες για να ανατρέψει το σκορ στη Μαδρίτη.

Στο 21ο λεπτό ο Βινίσιους έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά, με τον Μπενζεμά να κάνει εντυπωσιακή κεφαλιά για το 0-1.

Τρία λεπτά αργότερα ο Γάλλος με ακόμη καλύτερη κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μόντριτς, δεν άφησε περιθώρια στον Μεντί για να αντιδράσει.

Στο 40' η Τσέλσι μείωσε στο σκορ. Ο Ζορζίνιο έκανε μια γλυκιά σέντρα, ο Χάβερτζ έκανε ωραία κεφαλιά και έγραψε το 1-2.

Στο 46' ο Μεντί έκανε εγκληματικό λάθος, ο Μπενζεμά κυνήγησε τη φάση, έκλεψε και σε κενή εστία έγραψε το 1-3.