Εντός έδρας ήττα για τον Απόλλωνα Πόντου από τον Αλμωπό

Metrosport Team19 Δεκεμβρίου 2022

Ο Απόλλωνας Πόντου γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον Αλμωπό Αριδαίας (0-1) στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League 2, χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Πέττας στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η πέμπτη ήττα του Απόλλωνα και η τέταρτη εντός έδρας στο πρωτάθλημα, μετά από επτά αγώνες έχει 6 βαθμούς και βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη ο Αλμωπός έφτασε τους έξι βαθμούς και προσπέρασε τον Απόλλωνα στη βαθμολογία (12η θέση).

Το γκολ της νίκης για τους φιλοξενούμενους το πέτυχε ο Ραφαήλ Πέττας στο 28ο λεπτό του παιχνιδιού, κάνοντας το 0-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Την επόμενη αγωνιστική ο Απόλλωνας Πόντου φιλοξενείται από τον Ηρακλή (22/12, 14:45), ενώ ο Αλμωπός υποδέχεται την Αναγέννηση Καρδίτσας (22/12, 14:45).