Αποκλείστηκε από το Τσάμπιονς Λιγκ και μπήκε σε μπελάδες ο Ολυμπιακός, καθάρισε την πρωτιά η Σίτι

Metrosport Team02 Δεκεμβρίου 2020

Μπορεί ο Ολυμπιακός να προηγήθηκε στην έδρα της Μαρσέιγ, ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφερε ούτε καν να κρατήσει τον βαθμό της ισοπαλίας, που θα του έδινε σημαντικό προβάδισμα για την 3η θέση, που οδηγεί στο Europa League, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Πλέον, οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες με τρεις πόντους. Ο Καμαρά στο 33' άνοιξε το σκορ με σουτ με το αριστερό από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Παγιέτ με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι στην επανάληψη, στο 55' και στο 75', έριξε στο καναβάτσο τους ερυθρόλευκους.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Μάντσεστερ Σίτι αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ στην έδρα της Πόρτο, πάντως, αυτό το αποτέλεσμα ήταν αρκετό για να κλειδώσει την πρώτη θέση του γκρουπ, αφήνοντας στην δεύτερη τους «Δράκους».