Εκτός Ευρώπης ο Ολυμπιακός, κατέβασε ρολά ο Πασχαλάκης

Metrosport Team27 Οκτωβρίου 2022

Ούτε τώρα κατάφερε ο Ολυμπιακός να πάρει την πρώτη του νίκη στον όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ καθώς απέσπασε 1-1 από τη Φράιμπουργκ στη Γερμανία. Σε συνδυασμό με τη νίκη της Ναντ στις καθυστερήσεις, οι «ερυθρόλευκοι» μένουν εκτός συνέχειας Ευρώπης. Η ομάδα του Μίτσελ που είχε σε εξαιρετική μέρα τον Πασχαλάκη κρατούσε το τρίποντο μέχρι το 93' ενώ στο 95' έβαλε γκολ και η Ναντ και όλα τελείωσαν.

Η Φράιμπουργκ ήταν κακή στο πρώτο μέρος και ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Ελ Αραμπί στο 17ο λεπτό.

Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι Γερμανοί ήταν καταιγιστικοί, με τον Ολυμπιακό να κρατάει το αποτέλεσμα λόγω των επεμβάσεων του Πασχαλάκη που κατέβασε ρολά και δεν επέτρεψαν να παραβιαστεί η εστία του μέχρι το 93ο λεπτό, στο 1-1 της Φράιμπουργκ που δεν φέρει ευθύνη.