Είχε αστέρι στο... Περιστέρι ο Ιωνικός

Metrosport Team07 Μαΐου 2022

Την 4η του διαδοχική νίκη και την 5η σε 6 αναμετρήσεις πέτυχε ο Ιωνικός ο οποίος πέρασε από το Περιστέρι επικρατώντας του Ατρομήτου με 0-1 με το γκολ που πέτυχε ο Άοσμαν στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ομάδα της Νίκαιας είναι... πρωταθλήτρια στα playout του πρωταθλήματος της Superleague 1, έχοντας 42 βαθμούς έναντι 41 του ΟΦΗ με ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ ο Ατρόμητος βρίσκεται πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού με 32 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πίεσαν για να βρουν το γκολ, σε ένα ισορροπημένο ωστόσο 45λεπτο, ενώ το γκολ που πέτυχε ο Ευθύμης Κουλούρης στο 10΄δεν μέτρησε ως χέρι.

Ο Ιωνικός με την πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Άοσμαν πριν το 70΄βρήκε τον τρόπο να νικήσει τον Γιαννιώτη, ο οποίος νωρίτερα είχε σημαντικές αποκρούσεις κρατώντας την ομάδα του στο παιχνίδι, ενώ πριν το γκολ του Ιωνικού, ο Ατρόμητος είχε τη δική του ευκαιρία να βρει το γκολ με τον Καρτάλη.