Έφυγε με το διπλό από την Τρίπολη ο Παναιτωλικός

Metrosport Team20 Απριλίου 2024

Με το διπλό έφυγε από το «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης ο Παναιτωλικός επικρατώντας με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης για την 5η αγωνιστική των πλέι άουτ του πρωταθλήματος της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 31ο λεπτό πήραν το προβάδισμα όταν μετά από όμορφη προσπάθεια ο Ντίας πήρε την μπαλα στην περιοχή και με δυνατό σουτ νίκησε τον Τσιφτσή. Ο Αστέρας Τρίπολης προσπάθησε να γίνει επικίνδυνος αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο μέρος ο Παναιτωλικός είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης και στο 67ο λεπτό ο Ντίας βρήκε τον Πέδρο και εκείνος έκανε το 2-0.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Λύρατζης, Ατιένθα, Καστάνιο, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Γκος, Μπαρτόλο, Κρεσπί, Παλάσιος, Μιριτέλο.

Παναιτωλικός: Τσάβες, Μαυρίας, Οικονόμου, Μαλής, Ταμπίτζε, Τορεχόν, Χουάνπι, Πέρεζ, Λιάβας, Ντίαζ, Λομόνακο.