Εφτάρα της Κράσνονταρ πριν το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ!

Χρύσανθος Δοβλέτογλου18 Σεπτεμβρίου 2020

Καταιγιστική ήταν η Κράσνονταρ λίγες ημέρες πριν το πρώτο ματς με τον ΠΑΟΚ για τα πλέι οφ του Champions League.

Κέρδισε εντός έδρας με το εντυπωσιακό 7-2 την Χίμκι, έχοντας έξι διαφορετικούς σκόρερ και ανέβηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το 1-0 έγραψε ο Μάρκους Μπεργκ, στο ριμπάουντ μετά από πέναλτι που αστόχησε, το 2-0 ήρθε από τον Κλάεσον τέσσερα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν μέχρι το 42' με δύο τέρματα του Κοριάν, αλλά η Κράσνονταρ κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ πριν την λήξη του ημιχρόνου με τέρμα του Κλάεσον στο 45'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ακόμη περισσότερο στροφές και έγραψε το 4-2 με γκολ του Βιλένα στο 52'. Από εκεί και πέρα, στο 62' ο Καμπελά σημείωσε το 5-2, στο 74' ο Ούτκιν το 6-2 και τον χορό των γκολ έκλεισε ο Σουλειμάνοφ στο 89'. Έτσι, η ρωσική ομάδα πάει στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.