Δύο γκολ για τον Πρίγιοβιτς στην τεσσάρα της Αλ Ιτιχάντ

Metrosport Team04 Φεβρουαρίου 2021

Με πρωταγωνιστή τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς η Αλ Ιτιχάντ επικράτησε με 4-1 της Αλ Φατέχ για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Μιτσέλ ντε Βρέντε έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης αλλά επτά λεπτά αργότερα ο Φαχάτ Αλ Μουβαλάντ ισοφάρισε για την Αλ Ιτιχάντ. Έπειτα, ο Σέρβος επιθετικός πήρε τη σκυτάλη και με δύο τέρματα χάρισε ένα ακόμη τρίποντο στην ομάδα του.

Συγκεκριμένα, στο 31ο λεπτό με ένα σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Με τη συμπλήρωση έξι λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην Αλ Ιτιχάντ με κοντινή προβολή.

Με τη νίκη αυτή η Αλ Ιτιχάντ παρέμεινε στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος έχοντας δύο βαθμούς διαφορά από την Αλ Χιλάλ του Ραζβάν Λουτσέσκου και τέσσερις από την πρωτοπόρο Αλ Σαμπαμ