Δράμα για Ίνγκασον, η Ισλανδία έχασε την πρόκριση για το Euro με δύο γκολ στο φινάλε

Metrosport Team12 Νοεμβρίου 2020

Ο Σβέριρ Ίνγκασον μπορεί να μην ξεκίνησε τον αγώνα και να πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα της  Εθνικής του με την Ουγγαρία, ωστόσο γεύτηκε μία άδοξη ήττα.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της Ισλανδίας αντιμετώπισε το αντίστοιχο της Ουγγαρίας στο πλαίσιο των Play-Off με έπαθλο μία θέση στο Euro.

Ο Έρικ Χάμρεν, προπονητής της ομάδας πέρασε τον κεντρικό αμυντικό του ΠΑΟΚ στο 87ο λεπτό με στόχο να διατηρήσει το προβάδισμα που είχε με 0-1, χάρη στο γκολ του Γκίλφι Σίγκουρντσον, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, μετά το τραγικό λάθος Γκουλάστσι.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε 4΄ λεπτά και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και πήραν αυτοί το εισιτήριο για την τελική φάση της διοργάνωσης, χάρη στο νικητήριο γκολ του Σζόμποσλαϊ.