Διπλό του ΠΑΣ στη Λιβαδειά

Metrosport Team07 Ιανουαρίου 2023

Διπλό στη Λιβαδειά έκανε ο ΠΑΣ Γιάννινα επικρατώντας με 3-1 του Λεβαδειακού για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Μπαλάν έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με πλασέ στην κίνηση με πλάτη στην εστία. Ο ΠΑΣ πίεσε και δημιούργησε ευκαιρίες προσπαθώντας να φτάσει σε ένα δεύτερο τέρμα. Στο 65ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μορέιρα, ο Εραμούσπε έκανε την προβολή μέσα στην περιοχή και βρήκε δίχτυα. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Παμλίδης με μια βολίδα στην κίνηση από την κορυφή της περιοχής έκανε το 3-0. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 88' με τον Παναγιώτου.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός: Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Μπαχανάκ, Τσάπρας, Βήχος, Χάμοντ, Συμελίδης, Βρακάς, Νίκας, Μουτίνιο, Δούμτσιος

ΠΑΣ Γιάννινα: Τσιντώτας, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος, Ριένστρα, Καραχάλιος, Γκίνο, Παμλίδης, Μπάλαν, Μορέιρα