Διπλό στο «Γεντί Κουλέ» έβγαλε ο Βόλος, κατρακύλα για τον ΟΦΗ

Πέτρος Χαριζακλής14 Φεβρουαρίου 2021

Επιστροφή στις νίκες μετά από τρεις αγώνες για τον Βόλο στο πρωτάθλημα, ο οποίος «άλωσε» το Γεντί Κουλέ κερδίζοντας με 2-1 τον ΟΦΗ. Αυτή η νίκη έφερε τους Βολιώτες στην 7η θέση, στο -10 από τον 6ο Αστέρα ενώ οι Κρητικοί έφτασαν τις έξι συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα και παραμένουν χαμηλά στην βαθμολογία.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Περέα με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Βόλο.

Στο 21' ο Δουβίκας «έγραψε» το 0-2, με το 8ο προσωπικό του γκολ, σκοράροντας με ωραίο σουτ στην αντεπίθεση.

Ο ΟΦΗ προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι και στο 32ο λεπτό προσπάθησε να μειώσει όμως το σουτ του Γιαννούλη χτύπησε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ μπήκε καλύτερα και στο 51' είχε δεύτερο δοκάρι, αυτή τη φορά με σου του Στάικου.

Αυτό που δεν κατάφεραν οι Γιαννούλης και Στάικος, το έκανε ο Καστάνιος στο 63'. Ο Στάρτζεν έκανε τη σέντρα και ο Καστάνιος με ωραίο σουτ στην κίνηση μείωσε για τον ΟΦΗ. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Ολλανδού επιθετικού στο ελληνικό πρωτάθλημα.