Διπλό σωτηρίας στην Τρίπολη για τον Ιωνικό!

Metrosport Team12 Φεβρουαρίου 2022

Ενα πολύ σημαντικό διπλό στην προσπάθεια σωτηρίας του έκανε ο Ιωνικός, κερδίζοντας με 3-2 μέσα στην Τρίπολη τον Αστέρα.

Το σκορ άνοιξε για τον Αστέρα ο Καπίγια στο 6ο λεπτό, με τον Ιωνικό να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 63' με πέναλτι του Αοσμαν.

Ο Λένις τέσσερα λεπτά αργότερα έδωσε προβάδισμα στους Νικαιώτες. Ο Μάναλης στο 98' έγραψε, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Χεσκ μείωσε σε 2-3 για τους Αρκάδες.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Καρμόνα, Χριστόπουλος (80′ Τιλίκα), Καστάνιο, Άλβαρες, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ριέρα (80′ Μπενίτο), Καπίγια (64′ Αντζουλάς), Σίτο (80′ Κρεσπί), Σόνι

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Ματσούκας (73′ Γκοτσούλιας), Βαφέας, Σάντσεζ, Ρομαό, Κιάκος (90′ Καμπράλ), Κάνιας, Ντάλσιο, Άοσμαν (85′ Πλατέλλας), Λένις (73′ Βαλεριάνος), Μάντζης (90′ Μάναλης)