Διπλό παραμονής για την Κολωνία του Λημνιού!

Metrosport Team29 Μαΐου 2021

Η Κολωνία του Δημήτρη Λημνιού - με τον ίδιο να μην αγωνίζεται - κατάφερε να κάνει ένα σημαντικό βήμα παραμονής καθώς επικράτησε της Χόλσταϊν Κίελ με το... επιβλητικό 5-1!

Αυτό ήταν το δεύτερο παιχνίδι των αγώνων μπαράζ που θα κρίνουν το ποια ομάδα θα βρεθεί και τη νέα χρονιά στο πρωτάθλημα της Bundesliga, οι φιλοξενούμενοι είχαν να αντιμετωπίσουν την ήττα στο πρώτο με 0-1 από την Χόλσταϊν Κίελ, ωστόσο το έκαναν με τον πλέον επιβλητικό τρόπο και έδειξαν ότι δεν αστειεύονται.

Από το τρίτο λεπτό της αναμέτρησης οι παίκτες της Κολωνίας έδειξαν τις διαθέσεις τους, όταν ο Έκτορ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τους γηπεδούχους να δείχνουν ταχύτατα αντανακλαστικά και να απαντούν ένα λεπτό αργότερα με τον Λι-Γιάε Σουνγκ, ωστόσο αυτό άνοιξε την όρεξη των παικτών της Κολωνίας, που μέσα σε λίγα λεπτά (6-13΄) έκαναν το 1-3 και πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο ο  Τσίχος στο 39' έκανε το 1-4, με τον Σκίρι από την άσπρη βούλα να κάνει το τελικό 1-5, 6 λεπτά πριν το 90΄.