Διπλό με ανατροπή για τη Γιουνάιτεντ με γκολάρες Ράσφορντ

Πέτρος Χαριζακλής17 Δεκεμβρίου 2020

Για έκτη συνεχόμενη αγωνιστική έμεινε αήττητη στην Πρέμιερ Λιγκ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που πέρασε με 3-2 από «Μπράμαλ Λέιν» επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Στο 5ο λεπτό η Σέφιλντ άνοιξε το σκορ με τον ΜακΓκόλντρικ εκμεταλλευόμενος το λάθος στην άμυνα των «κόκκινων διαβόλων».

Στο 26ο λεπτό ο Ράσφορντ έκανε τρομερό κοντρόλ και με μονοκόμματο σουτ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Στο 33’ ο Πογκμπά έκανε τρομερή μπαλιά στον Μαρσιάλ και εκείνος με διπλή προσπάθεια έκανε την ανατροπή για τη Μάντσεστερ.

Στις αρχές του δευτέρου μέρους η Μάντσεστερ πέτυχε και τρίτο γκολ, με τον Ράσφορντ στο 51’ να πλασάρει πανέμορφα, με την φάση να ξεκινάει πίσω από το κέντρο με τρομερή ντρίμπλα του Πογκμπά και να καταλήγει σε μια υποδειγματική αντεπίθεση. Στο 87’ ο ΜακΓκόλντρικ μείωσε σε 2-3 αλλά η Σέφιλντ δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι.