Διπλό για τα...αστέρια η Τότεναμ

Δημήτρης Καλαϊτζής10 Μαρτίου 2024

Διπλό για τα...αστέρια η Τότεναμ! Η ομάδα του Ποστέκολγου έχοντας τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ, ισοπέδωσε με 4-0 την Άστον Βίλα εκτός έδρας. Έτσι, τα ''σπιρούνια'' πλησίασαν στους δύο βαθμούς τους τέταρτους ''χωριάτες'' και η μάχη για το εισιτήριο του Champions League καλά κρατεί.

Όσον αφορά την εξέλιξη της αναμέτρησης, μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, η Τότεναμ μπήκε φουριόζα στην επανάληψη και ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Μάντιστον στο 50΄, για να έρθει τρία λεπτά αργότερα ο Τζόνσον να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Η αποβολή του Μαγκίν στο 65΄ δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο το έργο των γηπεδούχων και η Τότεναμ δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη σκοράροντας άλλα δύο τέρματα στις καθυστερήσεις. Αρχικά, ο Σον έκανε το 0-3 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και στη συνέχεια ο Βέρνερ διαμόρφωσε το τελικό 0-4 στο 94ο λεπτό.